• post-slider

Şans hiç gülmedi

Erzurumspor, 1. Ligin flaş takımlarından Ümraniyespor karşısında ilk yarının uzatma dakikasında yediği gole karşılık veremedi . Hocası Erkan Sözeri’nin kırmızı kartlı olması nedeniyle maça boynu bükük çıktı futbolcular Aslında Erzurumspor güçsüz ve çaresiz bir takım değil.. Ümraniyespor karşısında direkten dönen üç top !.. Erzurumspor adına büyük kayıptı.  Erzurumspor Ümraniyespor’ u geçti ama direkleri geçemedi. Bu arada maça damga vuran en önemli konu ise  Orta hakem Manisalı Koray Gençerler’in , geçtiğimiz hafta Manisaspor’un mağlubiyetini hazmedememiş ki  , ‘siz misiniz Manisaspor’u mağlup edenler ‘ dercesine  hiç gereği yokken maçı çığırından çıkarttı ve maça katkısını sundu !

 

İlk yarı Ümraniyespor daha etkin   ve oyuna hakim göründü. Erzurumspor’a karşı ilk yarı iyi bir press yaptılar. Bu pres etkili oldu.  Ancak Erzurumspor ilk yarıda rakibine karşı ezilmedi , net gol pozisyonlarına giren taraf ta Erzurumspor oldu.

 

46.Dakikada şanssız bir gol yedi ama  gol de pozisyonu seyredenler çoktu ..! Umarım ihmali olanlar  ‘bende suç vardı ‘ diye  bu golün filelere takılmasında kabahatlerini  sahiplenirler .. İlk yarıda  Erzurumspor goller kaçırdı, kaleyi gören noktalarda Olanare’nin güzel şutunu gördük  ama, rakip defansta boşta olan Novikovas’ı kimse görmedi ! Novikovas ta daha sonra, hiç kimseyi görmedi ! Emircan’ın düşürüldüğü pozisyonda hakemi aradık..!

 

Büyük bir şanssızlık yaşadı Erzurumspor, direkleri salladı ama bir gol kaydedemedi. uzatma ve son dakikada attığı goller ile Erzurumspor’u mağlup etti.

 

Erzurumspor  ligin güçlü takımı karşısında ezilmedi  ama şansını yenemedi . Takımda  gün geçtikçe seyirciyi hoplatacak zıplatacak güzel hareketler  yapan futbolcular da var. Ligin erken derbilerinden olan bu maçı kazanmaları çok önemli idi . Ümraniyespor’un en çok çekindiği ve korktuğu deplasmanlardan biriydi Erzurum deplasmanı . ‘Olmayınca, olmuyor’ misali  top bir türlü bu maçta Erzurumspor’u sevemedi .  Erzurumspor forvetinde ‘ ben atayım hastalığı ‘ var . Paslaşma  arzusu hiç yok gibi. Takımın en büyük problemlerinden biri bu .. Çünkü kaçan fırsatı geri getirmek mümkün değil, pozisyonlar kolay harcanmamalı, ben atayım  sevdası ile   emekle rakip kaleye  taşınan toplar haybeye boşa gitmemeli. Top kayıpları fazla , antrenmanlarda bu eksiklikler giderilmeli diye düşünüyorum.

 

Futbolcular amatör topçu değiller ki ? forvette  futbolcuların bireysel çaba yerine paslaşarak oyuna katkı sağlamaları konusunda biraz kulak çekilmesine ihtiyaç var .

 

Manisaspor’un intikamını Gençerler aldı

 

Koray Gençerler  maçın sonuna doğru penaltı itirazı ile yanına gelen  Mustafa Yumlu’ ya bir anda  s kırmızı kart göstererek oyundan  attı.  İlk yarıda  Erzurumsporlu futbolcuların maruz kaldığı faullerde  sarı kartını unutan Hakem Koray Gençerler, kartları ile spor tarihine geçti .

 

Sezon başında Erzurumspor hakemlerin bu oyunlarını sahada yaşarken , puan cetveline de bu durumlar aksediyor. Ligin sonu nasıl gelir diye düşünmeden edemiyorum.

 

Taraftar tribünde yerini alarak maçın sonuna kadar destek verdi.

Yorum Yaz